Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2011

2. Rosický Voříšek

Dne 18.6. 2011 pořádal náš Kynologický klub Rosice už druhý ročník Rosického Voříška. Na výstavu se přihlásilo celkem 31 pejsků z toho 15 voříšků a 16 psů bez průkazu původu. Přišlo se podívat i několik pejsků s páníčky jen ze zvědavosti,…. tak snad příští rok je ve výstavním kruhu uvidíme také. Asi 200 návštěvníků a milovníků pejsků mohlo kromě samotné výstavy navštívit i stánky s prodejem krásných triček s potisky, psí kosmetikou a útulek Tibet nabídl drobné šperky vlastní výroby, jejíž koupí jsme mohli přispět alespoň pár korunami na provoz útulku. Nechybělo samozřejmě ani rychlé občerstvení. Pozvané útulky s sebou přivezli i několik pejsků, kteří hledali své nové páníčky (jejich úplný seznam je na našich stránkách k dispozici- zde).

            Vlastní posuzování probíhalo souběžně ve dvou kruzích a to ve čtyřech kategoriích. V kruhu č. 1 se posuzovali pouze zaručení voříšci a v sousedním kruhu č.2 byli vystavováni pejsci po čistokrevných rodičích, ale bez průkazu původu. Všichni delegovaní rozhodčí se své role zhostili na jedničku a snažili se posuzovat objektivně, což je u výstav pejsků velice těžké, natož u výstavy Voříšků. V každé kategorii byli vyhlášeni a dekorováni 3 nejkrásnější pejsci. Vítězové všech kategorií pak museli počkat do odpoledního programu, na konečné vyhlášení těch nejkrásnějších.

            Obědovou pauzu jsme vyplnili soutěžemi pro pejsky. Mohli se zúčastnit nejen vystavovaní, ale samozřejmě i ti, kteří se přišli na výstavu jen podívat. Soutěžilo se v proběhnutí tunelem a v aportu buřta. Obě disciplíny se určitě moc líbili, jak pejskům, tak i páníčkům. Někteří ani netušili, co v tom jejich chlupatém kamarádovi je. Až na nějaké drobné výjimky se pejsci bez obav hrnuli do agiliťáckého tunelu a aport buřta?... rozhodně pobavil všechny přítomné a naplnil bříška našim chlupatým soutěžícím. Někteří pejsci byli v aportu moc šikovní a páníčkovi buřtík donesli, jiní nenechali nic náhodě a buřtík pro jistotu zbaštili hned, jak k němu doběhli (…co kdyby mi ho páníček pak už nevrátil???? ).

            Po polední přestávce nastoupili do kruhu vítězové všech kategorií a začalo jít do tuhého. Po velkém souboji přišlo rozhodnutí rozhodčích a byli dekorováni vítězové Rosického Voříška 2011:

 

  • Vítěz kategorie voříšků - Dobby
  • Vítěz kategorie pes bez PP – Bella (Bernský salašnický pes)
  • Vítěz kategorie veteránů- Ab (Belgický ovčák)             

 

p6189523.jpg

  

            Děkujeme všem zúčastněným pejskům a jejich majitelům i všem ostatním milovníkům pejsků, že přišli a strávili s námi skvělou sobotu. Snažili jsme se, aby se Vám u nás líbilo, i počasí k nám bylo nakonec laskavé, a budeme se těšit zase za rok na viděnou…...

 
 
(zapsala S.G.)

 

 

Kompletní výsledky- zde


Fotografie vítězů na rajčeti

Fotografie z výstavy jsou už na rajčeti

Další super fotografie z Voříška- klikni

Historie- 1. Rosický Voříšek 2010