Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2012

 

 3. ročník Rosického voříška 


klikni na fotku →

dsc_0330.jpg

p5193645.jpg


 

 

 

 

           

 

Rosický voříšek 2012 už je minulostí. Všichni jsme se shodli, že ten letošní byl zase lepší než ten loňský, což je skvělé a motivující k pořádání čtvrtého ročníku. I počasí si zasloužilo velkou jedničku, protože bylo nádherně. 

            Letos jsme připravili pro vystavovatele i návštěvníky spoustu novinek, soutěže Železný voříšek, Pán a pes a Psí karneval. 

            Výstava byla opět rozdělena na dopolední a odpolední část.

            Dopolední program byl zcela nabitý. Probíhalo souběžně posuzování ve dvou výstavních kruzích a od 10.30 byly zahájeny i soutěže.

            Na výstavu se přihlásilo celkem 35 pejsků z toho 18 bez PP, které posuzovala paní MVDr. Hana Jelínková a 17 „čistokrevných“ voříšků, mezi kterými ty nejkrásnější vybíral pan rozhodčí Milan Doktor. Oba byli skvělí a snažili se rozhodovat spravedlivě. Ocenění pejskové dostávali krásné kokardy a spousty dalších cen od všech našich milých sponzorů.

            Novinkou letošního voříška bylo udělování titulu VAV a Res. VAV, které se započítávají do soutěže o titul Rosického šampióna.

            Krátce po půl jedenácté začaly oblíbené soutěže. Všichni přítomní pejsci a jejich páníčci si mohli poměřit své dovednosti v Železném voříškovi a s páníčkem se předvést v soutěžích Pán a pes nebo Psí karneval.

            Jako první se rozeběhlo klání v Železném voříškovi. Pod přísným dohledem Saši G. a Zdeňka D. se o vítězství utkalo neuvěřitelných 18 závodních párů. Úkoly byli zdolávány s menšími či většími obtížemi. Je třeba říct, že se všichni pejsci moc snažili a páníčci šli do boje především s motivací si soutěžní úkoly zkusit, i když třeba věděli, že jejich pejsek nebude ten nej a neumí aportovat, a neštěká, a na kolečkách se nikdy nevezl atd ….Jejich účasti si moc ceníme a doufám, že je příští rok zase v soutěži uvidíme. Díky některým psím kouskům se rozhodně pobavili i nesoutěžící diváci. Nemůžeme nezmínit papilonka Huberta, který aport párku zvládl přesně tak, jak ho známe z loňska a opět nezklamal. Očichal buřta, počural a letos ho i zahrabal. Podobně po svém aport pojala i fenečka Sára, která buřta sice do tlamičky vzala, ale pak se slovy paničky: „Nebudete mít ani psa ani buřta“ odběhla mimo vyhrazený prostor pro soutěže, a tam jej v klidu a s důsledností pejsků vlastní zahrabala. Prý na pak. Rozhodně stojí za zmínku i panička od našeho velkého štěněte Buba, která se místo něj sama jala zdolávat agiliťácký tunel. Možná inspirace pro příští rok?......, že by se pejsci koukali na nás páníčky: ať si ty úkoly, pro ně připravené, hezky zkusíme my sami .

            Železný voříšek na rozdíl od dalších soutěží byl zcela objektivní. U pejsků často se stejným bodovým ohodnocením, pak rozhodovala pouze náročnost úkolu nebo sekundové rozdíly při rozštěkání. Vítěz Železný voříšek 2012 Astík vše zvládl na skvělý plný počet bodů, u žádného úkolu nezaváhal, takže si titul rozhodně zasloužil. Celkové pořadí zde.

            Soutěž pán a pes byla obsazena méně. Odvahu sebralo 5 párů soutěžících. Posuzování se ujala Saša G. a Zdeněk D. Samozřejmě tato soutěž byla zcela subjektivní. Posuzovala se podoba pána na jeho pejska. Soutěž vyhrála panička s papilonkem Hubertem, která soutěž nepodcenila a díky úpravě svého účesu neměla tato dvojice konkurenci. Celkové pořadí zde.

            Poslední soutěž Psí karneval byla pro rozhodování velice obtížná, protože všechny psí masky byly úžasné. Na karneval se přihlásilo 6 masek. K posuzování byla přizvána ještě Lucka G., co by nezaujatý mladý kynolog, aby pohledem teenagera rozhodla o pořadí. Zvítězila fenečka Šiška, která měla khaki sportovní komplet včetně úžasné kšiltovky, druhá byla neskutečná červená karkulka v podání vlkošedého belgického ovčáka a třetí místo si určitě zasloužila beruška Fifinka, kterou předváděla i sama za berušku nastrojená panička.

            Po krátké polední přestávce začal odpolední program s posuzováním těch nejlepších z nejlepších. Následovalo vyhlášení vítězů jak z výstavních kruhů, tak i ze soutěží, a na závěr jsme náš psí den ukončili tradičně bohatou tombolou.

            I když honorovaní byli jen někteří, tak vítězové byli rozhodně všichni. Všichni, kteří přišli se svým pejskem třetí květnovou sobotu za námi, kteří připravili svého pejska třeba na jeho první výstavu, kteří si zkusili zasoutěžit o Železného voříška, kteří pejskovi oblékli nějakou masku, nebo i ti kterým všichni říkají jak jsou podobní svému pejskovi a oni se sním nebáli ukázat. Nebýt všech těchto úžasných pejskařů, nemohly by se takovéto dny vůbec pořádat. Naštěstí je nás psích bláznů pořád dost. My všem Vám moc děkujeme, že jste přišli a snad toho pak nelitovali. Snažili jsme se moc, aby se Vám u nás líbilo, a doufáme na viděnou v květnu 2013.

 

Zapsala S.G.

 

***********************************************************************************************

Výsledky Rosického voříška 2012 budou brzy doplněny.

Fotečky budou brzy doplněny